KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia charakteryzuje się ćwiczeniami indywidualnie dobranymi do potrzeb i aktualnego stanu pacjenta. W związku z tym jest bardzo cenionym narzędziem pracy fizjoterapeuty. Ponieważ ćwiczenia dobrze działają na mięśnie i stawy, znajdą zastosowanie jako forma przywrócenia sprawności jak i utrzymania aktualnego stanu zdrowia.

Ta forma terapii zalecana jest przede wszystkim jako przygotowanie do operacji oraz po zabiegach operacyjnych. U dzieci ta forma terapii ma postać gimnastyki korekcyjnej i niewątpliwie ma istotny wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy oraz nawyków posturalnych. Ze względu na pozytywny wpływ ruchu na układ mięśniowo-szkieletowy, kinezyterapia znajdzie zastosowanie u osób z dolegliwościami bólowymi mięśni i stawów. W związku z tym, że angażuje pacjenta do samodzielnej pracy, będzie też istotnym elementem uzupełniającym terapię manualną.

Ze względu na efekt jaki chcemy uzyskać w trakcie terapii stosujemy ćwiczenia: oddechowe, stabilizujące, rozciągające,  wzmacniające, przeciwzakrzepowe  i ogólnokondycyjne.

Zapraszam do zapoznania się z pozostałą ofertą i cennikiem usług.

Zadzwoń